Alternatív Trianon - az irodalomban mindent lehet

Trianon döntéseit megváltoztatni nem tudjuk, de óhatatlanul eljátszik az ember a gondolattal, mi lett volna, ha….

Ennek a képzelet-játéknak nyomán született meg Hévíz város önkormányzatának támogatásával, a Hévíz irodalmi folyóirat szerkesztésében a Nézzünk bizakodva a múltba! - alternatív Trianon címû könyv.
Ebben 11 elismert szerző novellája jelent meg, melyek mindegyike azzal a gondolattal játszik el: mi lett volna, ha a trianoni döntés másként alakul…
A könyvet 16 óra 32 perckor, a diktátum aláírásának időőpontjában mutatták be Budapesten. Városunk ily módon is emlékezni kíván a döntés 100. évfordulóján,
A kötet szerzői: Ablonczy Balázs, Berniczky Éva, Lucian Boia, Csabai László, Egressy Zoltán, Örkény István, Horváth László Imre, Kácsor Zsolt, Mán-Várhegyi Réka, Papp-Zakor Ilka, Selyem Zsuzsa, Szalay Zoltán, Szélesi Sándor, Zoltán Gábor, a kötet a Cser Kiadó gondozásában jelent meg.