Elhunyt Gyarmati József

Fájdalommal tudatjuk, hogy Hévíz város díszpolgára, dr. Gyarmati József elhunyt.
Gyarmati József, a Szent András Reumakórház volt főorvosa, a Tóvédő Egyesület alapító elnöke 2016-ban vehette át a Hévíz Város Díszpolgára címet.
Közel négy évtizeden át végzett gyógyító és oktató tevékenységet Hévízen, elévülhetetlen érdemeket szerzett a Hévízi-tó védelme érdekében végzett tevékenységével. Három évtizeddel ezelőtt a Hévízi-tó megmentését, a nyirádi bauxitbányászat beszüntetését kezdeményező tüntetés egyik szervezője volt, mely tüntetésnek köszönhetően sikerült felhívni a figyelmet a tavat fenyegető veszélyekre, s ezáltal sikerült megmenteni a hévízi gyógyászatot és magát a várost is.
Tanácsaival, tudásával a Hévízi-tó védelmében kapcsolatos kérdésekben mindig számíthattunk segítségére, támogatására. Városunk dr. Gyarmati Józsefet saját halottjának tekinti.
Emlékét megőrizzük.
Nyugodjék békében!