Hévíz az Európai Tavak Fesztiválján

Az olaszországi Iseoban tartották egyidőben a Yout&Spa pályázat utolsó állomását és az Európai Tavak Városai következő projekt találkozóját.

A tömörülésnek Hévíz is tagja az elmúlt év óta, így a város részéről a megbeszélésre hévízi delegáció is érkezett. A találkozó csúcspontját az Európai Tavak Fesztiválja jelentette, ahol Hévíz önálló kiállítóként, külön standdal vett részt.

A pályázat utolsó állomásán a polgármesteri hivatal pályázati munkacsoportja, valamint az Illyés-iskola kilenc diákja és kísérői tanáraik vettek részt, melynek szerves részét képezték a workshopok, amiken a résztvevők a partnervárosok együttmûködési lehetőségeit és a fiatalok bevonásának módozatait vitatták meg. A tagok a helyi sajátosságokkal, a helyi mezőgazdasági és kézmûves termékekkel is megismerkedhettek, és bemutatók segítségével beszéltek saját városaikról a workshopok során.