Fedett pályán, télen-nyáron

Az időjárás nem akadályozza a továbbiakban a hévízi sportolók munkáját.

Az önkormányzat és a Hévízi Sportkör TAO-támogatás segítségével fedetté tette a Kenessey Csabáról elnevezett kis mûfüves pályát, így a sportolók azt zordabb időjárási körülmények között is használhatják, illetve a sportcsarnok foglaltsága sem lehet immár akadálya a focimunkának.

A fedett pályát Papp Gábor polgármester, Józsi György, az MLSZ Zala megyei elnöke és Szabó Imre, a Hévízi Sporkör elnöke avatta fel tegnap.

Papp Gábor rámutatott: a város sportkoncepciójának alapvető tétele a közösségi sportok támogatása, illetve a sport szakosztályok mûködési feltételeinek folyamatos fejlesztése. Ennek jelentős államása a mûfüves pálya fedése is. A 45 millió forintos beruházás 30 százalékos önerejét az önkormányzat biztosította, a beuházáshoz szükséges összeg nagy részét a társasági adóból tudta fedezni a sportkör.

Szabó Imre az önkormányzat támogatását emelte ki és köszönte meg, Józsi György az avatáson a város sport iránti elkötelezettségét és áldozatvállalását méltatta.