Művészetoktatásból is jeles
Az alapfokú mûvészetoktatási intézmények szakmai minősítő testülete a közoktatás minőségbiztosításáról és minőségfejlesztéséről szóló miniszteri rendelet alapján a közelmúltban folytatta le a Hévízi Illyés Gyula Általános és Mûvészeti Iskola mûvészeti intézményegységének minősítési eljárását. Ennek eredményeként az intézmény elnyerte és öt esztendőn keresztül használhatja a „kiválóra minősített alapfokú mûvészetoktatási intézmény” kitüntető címet.

Kiválóra minősítették a zenemûvészeti ágon mûködő: furulya, fuvola, trombita, harsona, zongora, hegedû, szolfézs és kamarazene tanszakokat. Ugyancsak a legkiválóbbaknak járó minősítést szerezte meg a táncmûvészeti ágon mûködő néptánc tanszak. A szín –és bábmûvészet ág színjáték tanszakáról is elismeréssel szóltak. A szakmai szervezet és a minősítő testület oklevelet és táblát adományoz a hévízi iskolának.

(Forrás: KOMMUNIKÁCIÓS TANÁCSADÓ - HÉVÍZI VÁROSHÁZA)