Hévízi termelői piac megújulása a hagyományok jegyében

TOP-1.1.3-15-ZA1-2016-00005 Hévízi termelői piac megújulása a hagyományok jegyében

Beruházás helye: Zala megye 8380 Hévíz,
- 8380 Hévíz, Széchenyi utca hrsz. 1621
- 8380 Hévíz, Széchenyi utca hrsz. 1623
- 8380 Hévíz, Széchenyi utca hrsz. 1624/3

Megítélt összeg: 271 744 990 HUF

Támogatás intenzitás: 100 %

Projekt kezdete: 2017.06.01.

Projekt tervezett befejezése: 2020.12. 29.

Kedvezményezett: Hévíz Város Önkormányzat
Cím: 8380, Hévíz, Kossuth L. u. 1.
Telefon: 83/500-833

A projekt keretében a piac kapacitásait növeljük, egyrészt a terület rendezésével, másrészt a már jelenlévő árusok számára is rendezettebb körülményeket, jobb feltételeket biztosítunk.
A piac belvárosi gyalogosövezetbe történő bekapcsolása, árusító helyeinek bővítése, meglévők infrastruktúrájának fejlesztése, melyet komoly arculatformáló és a terület jobb kihasználhatóságát szolgáló beavatkozások, felújítások egészítenek ki. A problémák orvoslását megfelelő minőségű, letisztult funkciókkal bíró fedett-nyitott piactér kialakításával, parkolók létrehozásával és térrendezési eszközökkel oldjuk meg. A meglévő épület energetikai korszerűsítésen esik át, és megvalósult az azbeszesztmentesítés. A beruházással így hosszú távon tudjuk biztosítani a helyi termelők megélhetését jelentő piac működését, hazai és külföldi kereslet fenntartását.
A közösségi terek kialakításával a piac zárva tartása esetén is használható terület alakul ki. A beruházással így hosszútávon biztosítható a helyi termelők megélhetését jelentő piac működését, hazai és külföldi kereslet fenntartását.

1. Többfunkciós használati lehetőségek letisztult megvalósítása
• pihenőtér kialakítása
• parkoló használata piaci időn kívül, rendezvények idején
• kerékpártároló kialakítása

2. Kulturált, hagyományokat tükröző, megfelelő műszaki környezet
• pavilon kialakítás
• zöldfelület növelése, árnyékolás
• közlekedési kapcsolatok rendezése
• települési arculathoz igazodó kialakítás
• napelemek a működési költségek csökkentése érdekében.

A fejlesztés nyomán egy új többfunkciós használatot lehetővé tevő tér jön létre a városban, amely szervesen kapcsolódik a korábbi, belváros kialakítását célzó fejlesztésekhez és Hévíz város megújuló fejlesztéseihez.

A kivitelezési munkálatok megkezdődtek, a munkaterület átadása 2020. november 6-án megtörtént.