Hévízi termelői piac megújulása a hagyományok jegyében

TOP-1.1.3-15-ZA1-2016-00005 Hévízi termelői piac megújulása a hagyományok jegyében

Beruházás helye: Zala megye 8380 Hévíz

8380 Hévíz, Széchenyi utca hrsz. 1621

8380 Hévíz, Széchenyi utca hrsz. 1623

8380 Hévíz, Széchenyi utca hrsz. 1624/3

Megítélt összeg: 271 744 990 HUF

Támogatás intenzitás: 100%

Projekt kezdete: 2017.06.01

Projekt befejezése: 2021.12.31

Kedvezményezett: Hévíz Város Önkormányzat

Cím: 8380 Hévíz, Kossuth L. u. 1.

Telefon: 83/500-833

Honlap: http://onkormanyzat.heviz.hu

A projekt keretében a piac kapacitását növeljük, egyrészt a terület rendezésével, másrészt a már jelen lévő árusok számára is rendezettebb körülményeket, jobb feltételeket biztosítunk.

A piac belvárosi gyalogosövezetbe történő bekapcsolás, árusító helyeinek bővítése, meglévő infrastruktúrájának fejlesztése, melyet komoly arculatformáló és a terület jobb kihasználhatóságát szolgáló beavatkozások, fejlesztések egészítenek ki. A problémák orvoslását megfelelő minőségû, letisztult funkciókkal bíró fedett-nyitott piactér kialakításával, parkolók létrehozásával és térrendezési eszközökkel oldjuk meg. A meglévő épület energetikai korszerûsítésen esik át, és megvalósul az azbesztmentesítés. A beruházással így hosszú távon tudjuk biztosítani a helyi termelők megélhetését jelentő piac mûködését, hazai és külföldi kereslet fenntartását.

A közösségi terek kialakításával a piac zárva tartása esetén is használható terület alakul ki. A beruházással így hosszú távon biztosítható a helyi termelők megélhetését jelentő piac mûködését, hazai és külföldi kereslet fenntartását.

1. Többfunkciós használati lehetőségek letisztult megvalósítása
  • pihenőtér kialakítása
  • parkoló használata piaci időn kívül, rendezvények idején
  • kerékpártároló kialakítása

1. Kulturált, hagyományokat tükröző, megfelelő mûszaki környezet
  • pavilon kialakítás
  • zöldfelület növelése, árnyékolás
  • közlekedési kapcsolatok rendezése
  • települési arculathoz igazodó kialakítás
  • napelemek a mûködési költségek csökkentése érdekében

A fejlesztés nyomán egy új többfunkciós használatot lehetővé tevő tér jön létre a városban, amely szervesen kapcsolódik a korábbi, belváros kialakítását célzó fejlesztésekhez és Hévíz város megújuló fejlesztéseihez.

A 2020. november 6-i munkaterület átadás után a kivitelezés folyamatos volt. A beruházás során a tervezett infrastrukturális fejlesztések megvalósultak, a mûszaki átdadás-átvétel sikeresen lezárult 2021. novemberében. A használatba vételi eljárás sikeresen lezárult, a piac átadásra került az árusok és vásárlók számára.

A projekt fizikai megvalósulását követően a Közremûködő Szervezet felé az elszámolás sikeresen megtörtént, és a projekt fenntartási időszakba lépett 2022. június 01-től. A fenntartási időszak hossza 5 év.