A szabadság megtartásáért küzdeni kell

1956. október 23. forradalmi eseményeire emlékezett ma városunk.

A Városháza téren Papp Gábor polgármester mondott ünnepi beszédet.
- 1956 hőseinek példája azt mutatja, hogy a szabadságot, a függetlenséget nem kínálják tálcán. Hogy annak megteremtéséért is, megtartásáért is küzdeni kell.
56 hősei bizonyították, hogy ez lehetséges. Hogy érdemes. Hogy a magyarság erre képes és alkalmas. Ezt adjuk tovább utódainknak örökül 1956 szellemiségéből!
Ne áruljuk el mi se, soha, sehol nemzeti önállóságunkat, függetlenségünket! Csak így maradhatunk méltó utódai 56 hőseinek, a pesti srácoknak és lányoknak.
Szónoklatát követően a Hévízi Új Színpad Egyesület mûsorát hallhatta a közönség, a megemlékezés az '56-os emlékmûnél koszorúzással és a hősök előtt tisztelgő főhajtással zárult.