Cseh gazdasági és turisztikai kapcsolódási lehetőségek

A Magyarországi Cseh Nagykövetség Kereskedelmi és Gazdasági Osztályvezetőjét: Petr Micháleket és kolléganőjét fogadta ma a városházán Papp Gábor polgármester.

A találkozón a cseh és hévízi gazdasági kapcsolatok élénkítésének, valamint a cseh turisták Hévízen töltött vendégéjszaka száma növelésének lehetőségeiről is tárgyaltak. Utóbbi téma kapcsán elhangzott: a cseh vendégek létszáma folyamatos növekedést mutat Hévízen, az elmúlt évben 44 ezer cseh vendégéjszakát regisztrált Hévíz. A Hévíz-Balaton Airport jó lehetőséget kínál új területek bekapcsolására,s elhangzott testvér-, illetve partnertelepülési kapcsolódás lehetősége is.