Emelték a jövedelemhatárokat a települési támogatásoknál

Február 24-én ülésezett a város képviselő-testülete, a döntésekről az alábbiakban adunk tájékoztatást.

Megemelte a jövedelemhatárokat a települési támogatásokról szóló önkormányzati rendeletében a képviselő-testület.

A rendkívüli települési támogatás, lakhatási támogatás, gyógyszertámogatás, méltányossági települési támogatás esetében a jövedelemhatár emelés szélesebb társadalmi körben biztosít támogatást, s a módosítással az elmúlt időszakban hatályba lépő nyugdíjemelést, illetve minimálbér és garantált bérminimum emelést is kompenzálni tudja a város. Az ezzel kapcsolatos rendeletmódosításra a február 23-i ülésen került sor. Az ülésen foglalkoztak a képviselők a Vörösmarty utcai beruházás csúszása miatt a kivitelező felé benyújtott kötbér-igény ügyével is: a testület továbbra is fenntartja határozatát a kötbérre vonatkozóan. A képviselő-testület jelen ülésen felhatalmazta a polgármestert, hogy a kötbér érvényesítésére a szükséges intézkedést - ideértve a peres eljárás megindítását is – ügyvédi iroda bevonásával megtegye. A testület a megegyezés érdekében felhatalmazta a polgármestert, hogy a vállalkozó kötbér fizetési szándéka esetén 2023. december 31-ig terjedő részletfizetés tekintetében egyezségi tárgyalásokat folytathat.

Módosította a testület a polgármesteri hivatal szervezeti és mûködési szabályzatát. A hivatal ugyanis január 1-jén 6 be nem töltött álláshellyel rendelkezett, a 2023. évi költségvetésben ebből 4 álláshely megszüntetése szerepel, így ezen munkakörök törlését a hivatali szmsz-be is szükségessé vált bevezetni. Jelentést fogadtak el az önkormányzati képviselők vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségének teljesítéséről is az ülésen. A nyilatkozatokat minden érintett a megfelelő határidőben rendben benyújtotta. Beszámolókat ismert meg és fogadott el a testület az orvosi ügyelet, a polgárőr egyesület, a szobakiadók szövetsége és turisztikai egyesület elmúlt évi munkájáról, és elfogadták a Festetics mûvelődési intézmény idei évi szolgáltatás- és munkatervét. Vizsgálja a testület az intézményi feladat-ellátások áthelyezésének lehetőségeit is, ezek várhatóan a következő hetekben több ízben is a testület elé kerül majd.