Kárpátalján tárgyaltak az együttműködési lehetőségekről

A Kárpátaljai Truskavetsben képviselte magát Hévíz.

Papp Gábor polgármester és Kepli József János alpolgármester meghívásra a Kárpátaljai Truskavetsben képviselte Hévízt a „Kelet-európai fórum a gyógy- és egészségturizmusról, balnaológiáról” címû konferencián, tudósít a város közösségi oldala. A rendezvényen ukrán, lengyel, szlovák és román vendégek, szakemberek és politikusok vettek részt. A hévízi városvezetők számos kárpátaljai polgármesterrel és szakemberrel, valamint a magyar konzulátus munkatársaival egyeztettettek az együttmûködési lehetőségekről. A konferencián Magyarországot Hévíz mellett Nyíregyháza és annak polgármestere, dr. Kovács Ferenc képviselte, kinek meghívására a hévízi delegáció ellátogatott a Nyírségi Disznótoros Fesztivál és Nemzetközi Böllérversenyre. Ott köszöntötték a rendezvény résztvevőit, díjakat adtak át és találkoztak dr. Nagy István agrárminiszterrel.